A e dini çfarë ndodh nëse kërkoni për këtë numër në Google? – Lajmi.net
A e dini çfarë ndodh nëse kërkoni për këtë numër në Google?
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 10:00, 5 February 2018
Ajo çfarë po i habit kohët e fundit njerëzit e internetit, është misteri prapa një numri – saktësisht 241543903.

Google është motori i kërkimit më i shpejtë dhe më i përdorur në botë.

Teknologjia prapa këtij motori mundëson që brenda pak sekondave të shfaqen miliona të dhëna me një kërkim të thjeshtë.

241543903 (ose kokat në frigorifer) është një fjalë kyçe me numra, e lidhur me fotografi qesharake që shfaq njerëzit me kokat e tyre në frigorifer.

Nëse e shkruani 241543903 në Google Images, do të shihni përplot fotografi të tilla, të njerëzve me kokën e tyre në frigorifer.

 

Fjalët kyçe: Google, Numër

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels