A do të ketë kundër-kandidat Kadri Veseli në zgjedhjet e PDK-së? – Lajmi.net
A do të ketë kundër-kandidat Kadri Veseli në zgjedhjet e PDK-së?
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 23:11, 11 October 2018
"Ne kem pas edhe vazhdimisht kemi brum për lider”

Partia Demokratike e Kosovës ka hapur procesin e zgjedhjeve të brendshme.

Ndonëse ende nuk është konfirmuar se a do të ketë kundër-kandidat kryetari aktual Kadri Veseli, gazetari Ardian Çollaku tha se Veseli nuk ka kundër-kandidat serioz.

“Ditë kur është hy Kadri Veseli në PDK është ditë që do të jetë pasardhës i zotit Thaçi”, tha Çollaku. Në anën tjetër Betim Gjoshi nga PDK potencoi se  nuk mund t’i humbet liderizmi Veselit dhe se ky subjekt politik nuk është fajtor që partitë tjera sipas tij nuk janë të afta ta gjejnë një lider. “Ne kem pas edhe vazhdimisht kemi brum për lider”, deklaroi Gjoshi. /21Media

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO