A do të jetë ky transferimi i parë i Barcelonës në janar? – Lajmi.net
A do të jetë ky transferimi i parë i Barcelonës në janar?
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 12:29, 7 December 2018
Barcelona ndjehet e detyruar të ndërhyjë në tregun e janarit për të forcuar fazën e janarit.

Lëndimi i Samuel Umtitit dhe mungesa e pasjes së alternativave në fazën e mbrojtjes, ka shtyrë Barcelonën që të përgatitet për sjelljen e një emri në afatin kalimtar dimëror.

Emri i parë në listën e Barcelonës është ai i mbrojtësit të Chelsea, Andreas Christensen.

22 vjeçari danez shihet si një mbrojtës me perspektivë, dhe katalanët dëshirojnë që me të ta freskojnë repartin e mbrojtjes.

Christensen është pjesë e Chelsea që nga viti 2013, ndërsa dy sezone të suksesshme i ka kaluar në Bundesligë i huazuar te Borussia Monchengladbach./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO