A do të jetë ky klubi i ri i Alisson? – Lajmi.net
A do të jetë ky klubi i ri i Alisson?
Autori: Lajmi.net Serie ASport 12:09, 12 July 2018
Alisson mund të largohet nga Roma duke u transferuar në Premierligë.

Paraqitjet e para në miqësore të Liverpoolit treguan edhe njëherë që Loris Karius nuk e ka kaluar ende traumën psikologjike për finalen e humbur në Kiev ndaj dhe drejtuesiit kanë vendosur të insistojnë për brazilianin Alisson.

Oferta për Romën është 60 milionë euro menjëherë dhe 5 milionë euro të tjera në formë bonusi ndërsa për gardianin brazilian një kontratë 5-vjeçare prej 6 milionë euro në vit.

Për momentin Liverpool duket në avantazh ndaj Real Madrid për Alisson dhe gjasat janë që Roma të dorëzohet përpara një oferte të tillë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO