A dëmtoheni nga seksi anal? Kjo është përgjigja – Lajmi.net
A dëmtoheni nga seksi anal? Kjo është përgjigja
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 23:50, 19 April 2018
Seksi anal është i zakontë mes çifteve heteroseksualë dhe homoseksualë, por nëse keni një jetë normale evitojeni.

Një studim shumë i rëndësishëm është bërë nga universiteti i Alabamas-s.

Ata dolën në përfundimin se seksi anal është shumë i rrezikshëm për disa arsye që lidhen me mungesën e vetëpërmbajtjes për sa i përket jashtëqitjes.

Në studimin e bërë u analizuan mbi 6150 të rritur dhe gjetën se 37% e grave dhe 5% e burrave kishin kryer të paktën një herë seks anal, shkruan Reuters.

Ky studim na nxori në përfundimin se personat që kryejnë seks anal vuajnë nga moskontrolli i jashtëqitjes, ata nuk arrijnë ta kontrollojnë, dhe si pasojë e mos kontrollit të vetes “ju shpëton si bebeve”./a.k/noa.al/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO