5 truqet që krijojnë iluzionin e këmbëve të gjata, ja si duhet të vishen femrat e shkurtra – Lajmi.net
5 truqet që krijojnë iluzionin e këmbëve të gjata, ja si duhet të vishen femrat e shkurtra
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 21:46, 19 May 2017
Nëse doni vithe të rrumbullakosura, mund t’i arrini duke u ushtruar, nëse doni gjoks më të madh mund t’i nënshtroheni operacioneve plastike, e nëse doni këmbë më të gjata… mund të visheni në atë mënyrë që të “gënjeni” të tjerët që keni këmbë të gjata.

Ndiqni këto 6 rregulla të arta për të “zgjatur” trupin tuaj

Vishni një ngjyrë

Një look monokromatik krijon iluzionin e një trupi automatikisht më të gjatë.

Provoni xhaketat e shkurtra

Një fustan dhe një xhaketë e shkurtër, do të bëjë të tjerë të besojnë se ju keni këmbë të gjata, pasi askush nuk të kuptojë se ku fillon shtrati dhe këmbët tuaja. Këtë iluzion e krijon xhaketa, shkruan Living.al.

Zgjidhni këpucë që janë në një ngjyrë me tonalitetin e lëkurës dhe shmangni këpucët me shumë lidhëse pasi shkurtojnë pamjen tuaj.

Pantallonat me bel të gjatë janë gjithnjë një ide e mirë ! Sigurohuni t’i kombinoni me taka dhe nëse pantallonat janë të gjera zgjidhni bluza të ngushta ose e anasjellta.

Shmangni vijat horizontale dhe thuajini PO gjithmonë vijave vertikale.

Çizmet e gjata janë gjithashtu një MustHave në garderobën e një femre të shkurtër. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Çizme, femrat e shkurta

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bubble Trouble
  • Play Stealth Sniper