5 produktet e kozmetikës për të cilat nuk duhet të shpenzoni shumë – Lajmi.net
5 produktet e kozmetikës për të cilat nuk duhet të shpenzoni shumë
Autori: Lajmi.net Lifestyle 23:58, 15 May 2017
Nuk ka nevojë për studime shkencore për të vërtetuar se femrat harxhojnë shuma marramendëse në produktet kozmetike, por statistikat e fundit nga industria e makeup-it na tregojnë se femrat qenkan të marrosura pas tualeteve.

Prodhuesit më të mëdhenj të produkteve kozmetike gjenerojnë më shumë se 382 milion dollarë çdo vit e mesatarisht një femër shpenzon 15 mijë dollar për produktet bazike të makeup-it.

Nga këto para, 3.770 shkojnë për rimel, 2.750 për pluhurat e syve dhe 1.780 për buzëkuqin.

Por së fundmi artistët më në zë të kësa fushe këshillojnë femrat se për cilat produkte nuk duhet të harxhojnë më shumë se 10 dollarë.

Duke qenë se produktet e mëposhtme konsumohen shpejtë e duhen ndërruar minimuni çdo 1 apo 3 muaj nuk ia vlen të shpenzosh shumë për to.

Ja cilat janë tualetet:
Rimeli
Shkëlqyesi i buzëve, apo buzëkuqi
Uji micelar
Pluhuri i mollëzave
Maskat e fytyrës të cilat kanë thjesht funksion hidratues apo relaksues. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO