5 përdorimet e vaselinës që do t’ju ndihmojnë shumë – Lajmi.net
5 përdorimet e vaselinës që do t’ju ndihmojnë shumë
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 1:07, 20 March 2017
Vaselina është një produkt që po bënë bujë të madhe nëpër vendet e tjera, si një përbërës shumë funksional për shumë truqe të bukurisë dhe të kujdesit ndaj lëkurës.

Më poshtë ju sjellim pesë përdorime të vaselinës që do t’ju hyjnë shumë në punë

1. Aplikoni sasi të kosideruseshme të vaselinës në qepalla, pak minuta para se të vendosni t’i lyeni ato. Një gjë e tillë do t’ju ndihmojë që produkti i preferuar i juaji për lyerjen e qepallave të zgjasë tërë ditën.

2. Përzierja e vaselinës me hije për sy ndihmon në krijimin e një kremi bazë shumë të qëndrueshëm.

3. Vaselina ndihmon në ruajtjen e ngjyrës së flokëve

4. Përdoret edhe për buzë të thata dhe ndihmon në kthimin e butësisë së tyre.

5. Nëse e ndjeni se lëkura në gjunjë dhe bërryla është forcuar dhe është bërë shumë e thatë, me ndihmën e këtij produkti ju mund ta tejkaloni lehtësisht një problem të tillë.

Fjalët kyçe: vaselinë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master