5 mënyra natyrale si të eleminoni lythat në kushte shtëpie – Lajmi.net
5 mënyra natyrale si të eleminoni lythat në kushte shtëpie
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 13:23, 18 May 2017
Prania e lythave në këmbë e bën tejet të vështirë ecjen dhe përpos metoda mjekësore, duhet të dini që ekzistojnë dhe shumë mënyra natyrale si të shpëtoni një herë e mirë nga këto të fundit.

Më poshtë do t’ju listojmë të gjitha produktet natyrale që mund të trajtojnë lythat në kushte shtëpie, shkruan Living.al.

Shënim: përpara çdo trajtimi duhet të zbusni këmbët në një legen me ujë ku është tretur një kupë sode buke.
Tabletat Vitaminë C

Formoni një pastë me disa vitamina C dhe pak raki dhe me ndihmën e një fashoje vendoseni këtë masë që përftuat në vendin e kallos.

Për shkakt të vetisë antiinflamatore dhe antiseptike, mjalti përdoret në shumë maska për kujdesin e lëkurës. Ju mund të lyeni kallot dhe lythat me të në mënyrë që të parandaloni zhvillimin e mëtejshëm.

Aplikimi i lëngut të hudhrës, apo hudhrës së shtypyr direkt në kallo, do të përshpejtojë shërimin e saj. Sigurohuni që hudhra të kapë vetëm zonën e lythit dhe jo lëkurën e shëndetshme pasi mund ta dëmtojë atë.

Nëse përzieni vajin e pemës së çajit me vajin e bajames do të shihni se si kjo e fundit do të bëjë mrekulli për këmbët tuaja.

Këto vajra kanë veti kuruese ndaj është mirë t’i bëni pjesë të rutinës së kujdesit dhe nëse nuk vuani nga kallot. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Lythat

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy