5 gjëra që nuk duhet të sakrifikoheni për asnjë lidhje – Lajmi.net
5 gjëra që nuk duhet të sakrifikoheni për asnjë lidhje
Autori: Lajmi.net FunKurioziteteLifestyle 23:56, 4 March 2018
Rënia në dashuri është absolutisht një gjë e bukur. Ajo ju fuqizon.

Dashuria e vërtetë nuk ka për qëllim të zvogëlojë që të tjerët mund të rriten. Përkundrazi, dashuria e vërtetë po rrit fuqinë tuaj së bashku, ndërsa shijon individualitetin tuaj.

Kur ju jeni në marrëdhënien e duhur, ju nuk do të ndiheni të mbytur. Sidoqoftë, kur marrëdhënia juaj po ju shkakton ngadalë humbjen e identitetit tuaj, mund të jetë një sinjal që po investoni emocionet tuaja, kohën dhe jetën në një marrëdhënie jo të shëndoshë, transmeton lajmi.net.

Mund të mos jetë e dukshme në fillim, por më vonë, njerëzit rreth jush do të fillojnë të marrin vesh kur nuk jeni më personi që ushtron fuqinë tuaj.

Është e rëndësishme të njihni flamurin e kuq para se të vendoseni në një marrëdhënie që në fund të fundit do t’ju vjedh veten për respektin e vetë.

5 Gjërat që nuk duhet të sakrifikoheni në çfarëdo lidhjeje:

1. E drejta juaj për të zgjedhur njerëzit në jetën tuaj.

2. Liria juaj për të treguar të vërtetën tuaj dhe për të marrë vendimet tuaja.

3. Qetësia dhe lumturia juaj e brendshme.

4. Qëllimet tuaja të jetës.

5. Vetë respektin tuaj. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO