5 arsyet pse Low nuk e ftoi Sanen në “Kampionatin botëror 2018” – Lajmi.net
5 arsyet pse Low nuk e ftoi Sanen në “Kampionatin botëror 2018”
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 13:05, 5 June 2018
Leroy Sane ishte mungesa më e madhe në ekipin e Gjermanisë për "Kampionatin botëror 2018".

Gazeta gjermane Bild ka publikuar 5 arsyet pse Joachim Low nuk grumbulloi për Botërorin “Rusi 2018” sulmuesin Leroy Sane.

Lënia jashtë listës së 23 lojtarëve të përfaqësueses gjermane të lojtarit të Manchester City habiti dashamirësit e Gjermanisë, pasi bëhet fjalë për një nga futbollistët më të talentuar në qarkullim, transmeton “TCH”.

Por, Bild ka zbuluar pse Low mori këtë vendim.

1. Rendiment i ulët me Gjermaninë (12 ndeshje, asnjë gol dhe 1 asist)

2. Shumë pak përfshirje në ekipin kombëtar

3. Mungesë pjekurie

4. Vuri përpara Kupës së Konfederatave një operacion hunde

5. Ftohtësi me tifozët gjermanë

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO