4 ushtrime që shkrijnë dhjamin dhe tonifikojnë kofshët e të pasmet (Foto) – Lajmi.net
4 ushtrime që shkrijnë dhjamin dhe tonifikojnë kofshët e të pasmet (Foto)
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 18:44, 23 May 2017
Vitet e fundit është rritur gjithmonë e më shumë numri i femrave që zgjedhin palestrën si vendin ideal për të djegur kaloritë e tepërta dhe për të sjellë trupin në formë.

Sakaq mbipopullimi i tyre dhe mungesa e programeve specifike që i përshtaten nevojave individuale, mungesa e kohës apo dhe çmimet e shtrenjta ju bëjnë të kuptoni shumë shpejt se palestra ndoshta nuk është zgjidhja më e mirë e mundshme.

Por kjo nuk do të thotë që duhet ta quani betejën të humbur.

Fatmirësisht zhvillimi i tekonologjisë dhe medias sjellin për ju programe dhe ushtrime efektive që mund t’i bëni në kushtet e shtëpisë në çdo kohë. Sot do ju njohim me katër cikle ushtrimesh që shkrijnë dhjamin e tepërt dhe tonifikojnë të pasmet e kofshët.

Ditën e parë duhet të bëni nga 10 ushtrime për cikël dhe më pas do rrisni ritmin në varësi të forcës suaj fizike. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Të pasmet, ushtrime

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion