4 mënyra të thjeshta për të rënë nga pesha pa u djersitur dhe lodhur – Lajmi.net
4 mënyra të thjeshta për të rënë nga pesha pa u djersitur dhe lodhur
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 13:13, 18 May 2017
Çdo aktivitet që përfshin lëvizjen ndihmon për t’u dobësuar.

Dieta ushqimore gjithashtu është e rëndësishme për të mbajtur trupin në formë dhe për të qenë të shëndetshëm.

Përveç këtyre dy faktorëve shumë të rëndësishëm, ka edhe shumë faktorë të tjerë që ndikojnë në shtimin ose rënien në peshë.

Më poshtë do të gjeni 4 truke të thjeshta të rënies në peshë, të cilat nuk kërkojnë dietë ose stërvitje:

Flini më shumë

Nuhatni aromë menteje

Merrni rrezet e diellit në mëngjes

Bëni një shëtitje. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Humbje Peshe, Ushtrimet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion
  • Play Berry Rush