4 karakteristikat që duhet të ketë një partner për të qenë i duhuri – Lajmi.net
4 karakteristikat që duhet të ketë një partner për të qenë i duhuri
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 19:59, 17 May 2017
Marrëdhëniet mes njerëve nuk janë aq të lehta siç rrëfehen në romanet rozë apo në telenovela, përkundrazi është shumë e vështirë t'i krijoni ato pasi duhet të njihni më parë njerëzit që keni në krahë, të fitojnë besimin tuaj etj.

Është një sfidë me të cilën ndesheni çdo ditë në punë, miqs, familje, por jo më pak dhe në dashuri.

Emocionet e para, fluturat në stomak janë ndjesik shumë të bukura, por jo gjithymonë na udhëzojnë drejt atij ..të duhur. Sipas psikologes Elizabeth Schoenfield dhe terapistes Marina Williams këto janë katër shenjat që e bëjnë partnerin tuaj princin ideal të përrallës me fund të ëmbël.

1.Është i kujdesshëm

2.Është emotiv dhe nuk turpërohet të shfaqë dashuri.

3.Reagon pozitivisht ndaj konflikteve ose debateve.

4.Ndan të njëjta vlera, parime dhe pikësynime sikundër ju. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Partneri

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play World Soccer Champion
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush