21 vjeçarja nga Prizreni vuan nga leukemia, ka nevojë për ndihmë financiare – Lajmi.net
21 vjeçarja nga Prizreni vuan nga leukemia, ka nevojë për ndihmë financiare
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 15:13, 30 July 2017
Manojla Kabashi (21) nga Prizreni vuan nga leukemia akute. Ajo ka kaluar një trajtim të rëndë e të gjatë vitin e kaluar në një spital të Turqisë dhe mjekët i kishin thënë se është shëruar.

Për fat të keq, Manojlës pas gjashtë muajsh i është rikthyer sëmundja, kësaj here edhe më agresive.

Mjekët kanë thënë se 21 vjeçares i nevojitet transplant i palcës kurrizore.

Sipas familjarëve, ky transplant do të bëhet në një spital të Turqisë dhe kushton 241.500 euro.

Familjarët e saj lusin të gjithë njerëzit vullnetmirë, që kanë mundësi të ndihmojnë për të mbledhur paratë e nevojshme për transplantimin e palcës kurriozre të kontribuojnë në llogari bankare të paraqitur në foto.

Fjalët kyçe: Leukemia, Manojla

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball