20 pamje të mrekullueshme që provojnë se fotografia është vetëm një gënjeshtër e madhe – Lajmi.net
20 pamje të mrekullueshme që provojnë se fotografia është vetëm një gënjeshtër e madhe
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 16:45, 17 May 2018
Fotografia është padyshim një nga mjetet më mbresëlënëse dhe më kuptimplote të shpikura në botën tonë moderne. Aftësia për të kapur një moment atëherë kur është e pakrahasueshme, është thjesht spektakolare.

Megjithatë, ne tani jetojmë në një botë dixhitale ku fotografitë manipulohen në një masë të tillë që shpesh ata nuk e kapin momentin siç ndodhi me të vërtetë.

Rrallëherë fotografitë e marra në këtë epokë moderne mbeten pikërisht ashtu siç janë pa ndonjë lloj editimi ose filtrimi.

Fotot modifikohen me mjete moderne të redaktimit si Photoshop, duke u larguar nga thjeshtësia e tyre natyrore, por duke bërë kështu një pamje të jashtëzakonshme.

Pra, ne kemi përpiluar një listë të disa fotografive më të bukura në botë, të cilat në fakt janë vetëm një gënjeshtër e madhe. Këto fotografi mahnitëse do të shoqërohen nga fotografitë e asaj që në të vërtetë ato dukeshin para se të modifikoheshin në mënyrë digjitale.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO