18 shenjat që tregojnë se ke gjetur shpirtin tënd binjak në dashuri – Lajmi.net
18 shenjat që tregojnë se ke gjetur shpirtin tënd binjak në dashuri
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 11:10, 11 January 2018
Megjithëse shumica e njerëzve mendojnë për një bashkëbisedues si një bashkim i përsosur harmonik i lumturisë, shpirti yt i vërtetë shpirtëror është personi i cili ka për qëllim t’ju ndihmojë të “plotësoni veten”.

Jerry McGuire kishte të drejtë – shokët e shpirtit kompletojnë njëri-tjetrin. Një person nuk është në gjendje ta përfundojë misionin e tij i vetëm në jetë. Gjithkush ka nevojë për dikë që t’i ndihmojë ata të bëhen një person më i mirë. Kjo nuk është gjithmonë një përvojë e lumtur, transmeton lajmi.net.

Të jesh në një marrëdhënie të sinqertë, të sinqertë dhe të përkushtuar me shpirt, ju ndihmon të bëheni një version më i mirë i vetes. Ju duhet të shtyni veten përtej zonës tuaj të rehatisë, përtej kufijve tuaj për të gjetur veten tuaj më të mirë.

Edhe pse ne synojmë të mendojmë për bashkëshortët si bashkim simbiotik; marrëdhëniet me shpirt mund të jenë të përafërta në fillim. Ato mund të jenë si dy copa misterësh me sy të prerë duke u përpjekur të klikojnë në vend. Ndonjëherë duket sikur nuk i përshtatet së bashku, por së shpejti pas një kthese të vogël, duke e kthyer dhe duke i rrotulluar pjesët, ju ndjeni momentin e klikimit perfekt. Është një ndjenjë e thellë në shpirtin tuaj, që thotë, kjo është e duhura/i.

Shpesh shokët e shpirtit shfaqen në maskim. Ju mund të mos tërhiqeni fizikisht nga njëri-tjetri kur të takoni së pari, por ekziston një forcë misterioze që ju shtyn përpara që ju thotë se kjo është për ju.

Ju keni një listë kontrolluese personale për çdo gjë që dëshironi në një partner. Kontrolloni shumë. Flokët e errëta, bjonde apo diçka tjetër.

Pra, nëse jeni mjaft i guximshëm për t’u larguar nga listat e kontrollit të romancës, hapni sytë dhe zemrën tuaj në mundësi të papritura, ju mund të jeni vetëm një nga ata me fat që gjejnë përputhjen e vërtetë të shpirtit.

Ju e dini që keni gjetur shokun tuaj të shpirtit kur:

1. Ju vetëm duhet ta dini.

Diçka thellë brenda ju tregon se kjo është e përsosur për ju. Është sikur ekziston një forcë shpirtërore që të shtyn të lirosh gjithçka që prisje më parë dhe të jepje plotësisht veten.

2. E keni takuar atë edhe më herët

Shokun e shpirtit e kani takuar edhe në një kohë të mëparshme. Ju nuk mund të keni lidhje, por keni qenë në të njëjtin vend, në të njëjtën kohë. Para se bashkëshorti im dhe unë të takoheshim, jetonim përgjatë rrugës nga njëri-tjetri dhe punonim përgjatë rrugës nga njëri-tjetri. Megjithatë, nuk u takuam kurrë deri në kohën e duhur.

3. E keni takuar atë çdo herë në të njejtë kohë.

Çdo person duhet të jetë gati për të marrë lidhjen shpirtërore. Edhe pse bashkëshorti im dhe unë ishim në afërsi të njëri-tjetrit për shumë vite, nuk u takuam derisa koha ishte e duhur për të dy ne. Duhet të jeni të përgatitur për të takuar shokun tuaj të shpirtit. Mund të jetë që ju duhet të kaloni një marrëdhënie që nuk funksionon, ose që nuk jeni gati të futni listën tuaj të “personave të përsosur”, por kur bëhet fjalë për shokët e ëndrrave, koha është gjithçka.

4. Hapësira jote e qetë është një vend i paqëndrueshëm.

Të qenit i qetë së bashku është ngushëlluese si një batanije me gëzof në një natë të ftohtë të dimrit. Nëse jeni duke lexuar në të njëjtën dhomë ose duke ngarë makinën, ekziston një paqe e qetë midis jush.

5. Ju mund të ndëgjoni edhe heshtjën e personit tjetër.

Me shokët e shpirtit, ka një thellësi të tillë në marrëdhënien tuaj që ju mund të ndjeni dhe dëgjoni atë që partneri juaj po mendon, edhe nëse nuk shprehet me fjalë.

6. Ju i ndjeni dhimbjet e njëri-tjetrit

Ju qëndroni në këpucët e njëri-tjetrit. Ju e njihni njëri-tjetrin kaq mirë, se i dyti që ecën në derë, mund të tregoni se si ishte dita e tij. Ju ndjeni ndjenjat e njëri-tjetrit: trishtim, shqetësim dhe stres. Dhe ju ndani lumturinë dhe gëzimin e njëri-tjetrit.

7. Ju e njihni shumë mirë njëri-tjetrin, edhe pikat e dobëta

Po është e vërtetë. Dobësitë tona kanë përfitime. Çdo tipar ka një pozicion pozitiv dhe negativ. Është detyra e çdo personi të kërkojë gjithmonë të mirën, edhe kur gjërat nuk duken aq të mira. Zakonisht ka një përfitim për çdo mangësi. Njerëzit kokëfortë janë vendimmarrës të mirë. Njerëzit tepër të organizuar janë të shkëlqyer në pagimin e faturave në kohë.

8. Ju ndani së bashku qëllimet në jetë.

Ju jeni të dy në të njëjtën faqe me vlera, etikë dhe qëllime. Ju mund të keni një mënyrë tjetër për të arritur këto qëllime, por të dy doni të njëjtin rezultat përfundimtar.

9. Nuk jeni të shqetësuar për të pasur një bisedë.

Bisedat mund të jenë sfiduese. Shprehja e shqetësimeve ose përpjekja për të marrë vendime është e pakëndshme. Soulmates e di se nëse ata bashkohen, ata do të jenë në gjendje të punojnë atë.

10. Nuk jeni trajtuar që të jeni vetëm

Nëse është tenis tri herë në javë ose natën e vajzave, ju respektoni nevojën e njëri-tjetrit për pavarësi, duke e ditur se kur bashkohet, koha juaj e vetme është e veçantë.

11. Ju nuk jeni xheloz

Vajzat e bukura në zyrë apo trajnerët e bukur personal nuk janë një kërcënim për marrëdhënien tuaj. Ju jeni të sigurt duke e ditur se jeni i vetmi.

12. Ju respektoni diferencat dhe mendimet e njëri-tjetrit

Ju e dini që keni mendime të ndryshme. Shpesh shokët e shpirtit janë të kundërta polare. Nganjëherë kjo është sfiduese. Këto janë kohët kur ju jeni të detyruar ta lini personin tjetër të plotësojë. Ju ende keni mendimin tuaj, por në vend që të jeni dakord të mos pajtoheni, ka një nivel të thellë respekti për njëri-tjetrin. Ju dëgjoni dhe nderoni dallimet.

13. Nuk e dënoni njëri-tjetrin me divorce

Sigurisht që ju ndjeni zemërimin. Njerëzit pa dashje lëndojnë njëri-tjetrin. Por shokët e shpirtit nuk janë të keq, dëmtues apo ndëshkues.

14. Ju jepni sepse dëshironi që partnerin tuaj t’a bëni të lumtur

Dhënia shpesh mund të ndodhë në marrëdhëniet jo të shëndosha, bashkë-varur ose abuzive. Por shokët e shpirtit japin njëri-tjetrin për qëllimin e vetëm për ta bërë njëri-tjetrin të lumtur.

15. E dini se si duhet të kërkoni falje.

Nuk është e lehtë të thuash “Më vjen keq” ose të pranosh që ke bërë diçka që lëndon personin që e do. Soulmates kuptojnë se veprimet ose fjalët e tyre shkaktojnë dëm. Edhe nëse ndihen të justifikuar në pikëpamjen e tyre, nëse partneri i tyre është dëmtuar, ata lehtë mund të kërkojnë falje për dëmin që kanë shkaktuar.

16. Do të martoheshit përsëri me njëri-tjetrin.

Ju e dini që ky është një dhe vetëm një për ju. Edhe gjatë kohëve të vështira, do të zgjidhni partnerin tuaj përsëri. Ju ndjeni një ndjenjë krenarie në partnerin tuaj.

17. Ju e kompletoni njëri-tjetrin.

Po, më vjen keq ta them, por, partneri juaj mbush boshllëqet tuaja. Asnjë person nuk është i përsosur. Ne të gjithë kemi forcën dhe dobësitë tona. Soulmates plotësojnë njëri-tjetrin. Është yin dhe yang e harmonisë së përsosur. Një person mund të jetë ekstrovert, ndërsa një është introvert. Dikush mund të jetë shoqëror, ndërsa tjetri një pjesëtar i shtëpisë. Soulmates shpesh janë kundërta që tërhiqen nga një person që ka pjesët e tyre të zhdukura.

18.Të jeni në krahët e njëri-tjetrit largon stresin.

Nuk ka vend që do të ishit në fund të ditës përveç se në krahët e njëri-tjetrit. Nëse keni pasur një ditë të përafërt të mbushur me mosmarrëveshje, një luftë me shefin tuaj ose nëse keni humbur trenin, çfarëdo që ndodhi është zhdukur së dyti ju përqafoheni së bashku. Ka një ngrohtësi në zemrën tënde, një paqe të brendshme që mund të ndjehesh. Asnjë fjalë nuk duhet të flitet. Gjithçka që ekziston është bashkimi i heshtur dhe i përzemërt i dy shpirtrave së bashku. Dy shpirtra që duhej të ishin së bashku përjetësisht. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO