1600 mërgimtarë aplikojnë për të votuar në zgjedhjet lokale – Lajmi.net
1600 mërgimtarë aplikojnë për të votuar në zgjedhjet lokale
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 21:29, 12 August 2017
Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve deri më tani kanë arritur rreth 1600 aplikime të bëra nga diaspora për regjistrimin si votues jashtë Kosovës në zgjedhjet lokale, derisa ata kanë kohë për të aplikuar deri më 23 gusht.

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se procesi i aplikimit si votues jashtë Kosovës është duke vijuar normalisht.

Lidhur me votimit e diasporës nëpër ambasada e konsullata, Elezi ka thënë se mënyra e regjistrimit për votim të jashtëm është e rregulluar me ligj dhe rregulla zgjedhore. /RTK/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy