16 ushqime më të mira për të rritur rolin tuaj seksual Ditën e Shën Valentinit – Lajmi.net
16 ushqime më të mira për të rritur rolin tuaj seksual Ditën e Shën Valentinit
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 18:53, 5 February 2018
Rriteni rolin tuaj seksual në Ditën e Shën Valentinit.

Nëse jeni duke vuajtur nga një epidemi e ulët nuk jeni i vetëm – një makinë e reduktuar e seksit është një problem i zakonshëm për të dy gjinitë, burrat dhe gratë njësoj, transmeton lajmi.net.

Ju mund të tronditeni që të zbuloni se 50% e grave vuajnë nga probleme seksuale si një humbje e zgjimit dhe nuk janë në gjendje të pësojnë orgazmë.

Ndërkohë një e pesta e të rinjve përjetojnë një dobësim të seksit në një moment në jetën e tyre.

Por ju mund të rritni dëshirën tuaj seksuale këtë në Ditën e Valnetinës duke ngrënë ushqimet dhe pijet më të mira që nxisin epshin.

Këtu janë 16 ushqimet për të marrë ju përsëri një epsh për seksin:

1. Vaji i peshkut

2. Asparagusi

3. Avokado

4. Çokollata e zezë

5. Vera e kuqe

6. Farat e kungullit

7. Orizi

8. Ushqime sheqeri

9. Leshterikët

10. Kikiriku

11. Arra

12. Vezë

13. Hudhër

14. Soja

15. Drithërat

16. Bajame. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO