15 vjet nga goli më i famshëm në histori të finaleve të Ligës së Kampionëve (VIDEO) – Lajmi.net
15 vjet nga goli më i famshëm në histori të finaleve të Ligës së Kampionëve (VIDEO)
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 11:00, 15 May 2017
Zinedine Zidane nuk do ta harrojë kurrë në jetë 15 majin.

Sot janë bërë 15 vjet nga goli i famshëm i Zinedine Zidane kundër Bayer Leverkusenit.

Më 15 maj 2002, francezi shënoi një nga golat më të bukur në histori të Ligës së Kampionëve, përcjellë “Lajmi.net”.

Ai shënoi me një goditje të jashtëzakonshme vollej, një gol që ende ka mbetur në kujtesën e tifozëve.

Reali e fitoi finalen ndaj Bayer Leverkusenit 2:1 në Glasgoë, për t’u shpallur kampion i Evropës. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S

Fjalët kyçe: Zinedine Zidane

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble