15 tonë Snickers shkatërrohen për një arsye që do t’iu largojë nga këto çokollata (Video) – Lajmi.net
15 tonë Snickers shkatërrohen për një arsye që do t’iu largojë nga këto çokollata (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 17:02, 9 March 2018
Rreth 15 tonë çokollata Snickers dhe Mars janë djegur në Gaza për një arsye të çuditshme.

Çokollatat të ardhura nga vende të ndryshme të botës janë djegur pasi është dyshuar se brenda tyre ka copa plastike, transmeton lajmi.net

Kështu autoritetet e vendit kanë vendosur që të shkatërrojnë ato për çështje të sigurisë së shëndetit duke e ditur se masat plastike janë edhe shkaktare të kancerit.

Kanë ekzistuar gjithmonë zëra që hedhin dyshime mbi çokollatat e tilla dhe përmbajtjen e tyre por asnjëherë nuk është bërë ndonjë hulumtim i gjerë./Lajmi.net/ 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush