15 përgjigjet në pyetjen “Pse nuk ka njeri që të largohet nga Kanadaja?” – Lajmi.net
15 përgjigjet në pyetjen “Pse nuk ka njeri që të largohet nga Kanadaja?”
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 18:39, 8 March 2018
Më shumë se 100,000 njerëz shkojnë në Kanada çdo vit dhe qëndrojnë atje. Le të përpiqemi të kuptojmë se çfarë është kaq bukur në këtë vend.

Ne kemi bërë disa gërmime dhe ne dëshirojmë të ndajmë me ju.  Kush e di? Ndoshta do të frymëzojmë edhe disa nga lexuesit tanë për të shkuar në Kanada! /Lajmi.net/

1. Kur kanadezët nuk kanë asgjë për të bërë, ata dalin jashtë me postera për të gëzuar njerëzit e tjerë

2. Ju mund të shihni targa të tipit ariu në Kanada

3. Kanadezët e duan kamerën e fshehur, dhe ne duhet të pranojmë se ata vërtetë kanë një ndjenjë të madhe të humorit

4. Ekziston shumë naftë në Kanada

5. Ekziston një organizatë bamirëse që mbështet gratë që janë të sëmurë rëndë duke i ndihmuar ata në pastrim.

6. Paratë kanadeze nuk shkatërrohen nga uji dhe mund të zbulojnë sekrete të papritura.

7. Kanadezët janë njerëz shumë mikpritës. Në fakt, ata janë aq mikpritës saqë kanë ndërtuar edhe një bllok të posaçëm në rast se të huajt vijnë për të vizituar

9. Kanadezët janë jashtëzakonisht të sjellshëm

10. Ata shpëtuan një pyll dy herë më të madh se Belgjika në Kanada

11. Justin Trudeau është Kryeministri

12. Në Kanada, ata ndihmojnë njëri-tjetrin në situata të vështira

14. Kanadaja është kaq e bukur sa edhe një foto e bërë nga një kamera rrugore duket si një foto nga National Geographic

15. “Mendova se mora një biletë, por më pas kuptova se isha në Kanada”

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO