12 ton çokollatë të lëngshme rrjedhin nëpër autostradë – Lajmi.net
12 ton çokollatë të lëngshme rrjedhin nëpër autostradë
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 16:11, 9 May 2018
Për shkak të aksidentit të martën, në orën 04:45, të dy drejtimet e autostradës u mbyllën për disa orë për shkak të punës së madhe të pastrimit të rrugëve

Në një autostradë pa pagesë në qytetin polak Slupca , nga një cistern ran mbi 12 ton çokollatë të lëngshme.

Për shkak të një aksidenti të martën nga 4:45 am u mbyll të dy drejtimet e rrugës që të çon nga Poznan në Varshavë dhe kjo për disa orë për shkak të punës pastrimin rrugëve.

Rruga u mbulua me një shtresë çokollade rreth pesë inç të trashë, e cila filloi të trashet pastaj. Dukej sikur kishte një pllakë të madhe me çokollatë në rrugë, tha zëvendësi i zjarrfikësit Bogdan Kowalski.

Shoferi i kamionit u dërgua në një spital për shkak të një thyerjes së dorës, shkruan portali polak TwojaSlupca . Shkaku i aksidentit është ende duke u hetuar. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO