12 shenjat e kimisë mes dy njerëzve – Lajmi.net
12 shenjat e kimisë mes dy njerëzve
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 15:45, 10 January 2018
Pajtueshmëria mes dy njerëzve varet shumë nga fakti nëse ata kanë kimi. Ndryshimet në hormonet dhe nxitja e neurotransmetuesve të gjitha ndodhin për shkak të kimisë dhe është hapi i parë në kuptimin nëse dy njerëz do të ishin të lumtur së bashku. Këtu janë 12 shenja që janë gjithmonë të pranishme sa herë që ka kimi.

Interesa te perbashketa. Kundërshtarët e tërhequr nuk kanë kuptim logjikisht dhe këtu është arsyeja. Duke pasur pëlqim të ndërsjellë do të thotë që dy njerëz gjithmonë do të kenë diçka për të folur dhe për të ndarë me njëri-tjetrin. Ata gjithashtu do të ishin më mirë të kuptuarit e pëlqimeve dhe mospëlqimeve të njëri-tjetrit, transmeton lajmi.net.

Kuptimi i sarkazmës. Sarkazma mban gjallë gjërat në një bisedë. Por vlerësohet dhe shijohet vetëm kur të dy njerëzit e kuptojnë dhe mund të marrin pjesë në të. Njohuritë e të gjithëve dhe pelqimeve janë të ndryshme dhe kështu është markë e tyre e sarkazëms. Nëse dy njerëz mund ta godasin mirë këtë gjë, nuk ka kthim prapa.

Respekti për njëri-tjetrin. Duhet të ketë një respekt të ndërsjelltë edhe në takimin e parë. Asnjë lidhje nuk është e lumtur nëse të dy partnerët nuk respektojnë njëri-tjetrin për të qenë individi i tyre.

Duke qenë një pasqyrë për njëri-tjetrin. Kur njerëzit si dikush, ata në mënyrë të pandërgjegjshme miratojnë disa mënyra të caktuara ose tics pak prej tyre. Kjo kështu sepse mendja e tyre mendon se nëse ata veprojnë si personi tjetër, ai ose ajo do t’i vlerësojë më shumë. Nëse shenja të tilla mund të vërehen në gjuhën e trupit të të dyjave, kjo është një sinjal i caktuar jeshil.

Njohja e detajeve të vogla. Kur njerëzit me të vërtetë si dikush, ata fillojnë të vënë re detajet e vogla që zakonisht humbasin në nxitimin çdo ditë. Këto gjëra të vogla do të thotë shumë kur ti e kupton se dikush kujdeset aq sa të kushtojë vëmendje.

Nëse ata ndajnë të qeshurit, kjo do të thotë se ata po lenë endorfine në të njëjtën kohë. Gjithashtu, lë shumë pak mundësi që dy njerëz të jenë mjaft intime sa të kenë shaka private.

Dhe heshtje. Nëse ka kimi mes dy njerëzve, ata nuk e gjejnë atë të vështirë ose të çuditshëm nëse kalojnë shumë kohë duke thënë asgjë. Ata janë të rehatshëm vetëm duke qenë në prani të njëri-tjetrit.

Duke qenë i qëndrueshëm. Asnjë prej nesh nuk është absolutisht i sinqertë gjatë gjithë kohës. Por kur dy njerëz ndajnë kimi, ata nuk gjejnë nevojën të gënjejnë njëri-tjetrin, ndërsa përpiqen të dinë gjithçka rreth tyre dhe anasjelltas.

Koha kalon me të vërtetë të shpejtë. Duket sikur armët e orës kanë marrë krahë kur të dy prej tyre janë në njëri-tjetrin. A e pranon dikush se ndërkohë që me një person të caktuar i bën ata të humbasin gjurmët e kohës, ka patjetër diçka që po ndodh atje.

Secili kontribuon në mënyrë të barabartë. Kur të dy njerëzit janë të interesuar për njëri-tjetrin, të dy do të investojnë kohën dhe përpjekjet e tyre për t’u siguruar që kjo gjë të mos hiqet.

Kontakt fizik. Duhet të jesh i kënaqur me njëri-tjetrin për të pasur një sasi të caktuar të kontaktit fizik. Duke prekur krahët e njëri-tjetrit ose një përkulje të butë në shpinë, çdo gjë kualifikohet kur nuk është rreptësisht zyrtare. Mund të iniciohet nga secili dhe duhet të reagojë në mënyrë pozitive nga ana tjetër.

Shenjat në një çift. Çiftet kanë shenja shumë të ndryshme të kimisë. Pasi që ata janë tashmë përtej pengesës prekëse, ata bëjnë pak gjëra për të treguar intimitet, si një puthje të butë apo përqafim. Kjo nuk ka asnjë motiv të mëtejshëm të dëshirës seksuale; kjo është vetëm një nga mënyrat në të cilën ata duan të tregojnë dashurinë e tyre për gjysmën tjetër. Ata e mbështesin njëra-tjetrën dhe i japin kohë partnerëve të tyre. Ata gjithashtu kurrë nuk e lënë partnerin e tyre të ndjehen të padëshiruar. Dhe ata gjithmonë përpiqen ta mbajnë pasionin e gjallë. Kur një çift ndan kiminë, ata bëjnë të gjitha këto gjëra për ta mbajtur gjallë flakën. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO