11 anëtarët e familjes nga Vushtrria jetojnë në 62 metra katrorë – Lajmi.net
11 anëtarët e familjes nga Vushtrria jetojnë në 62 metra katrorë
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 21:32, 10 July 2018
​ Në Kosovë ka mijëra familje që jetojnë në varfëri ekstreme, në mungesë të gjërave më elementare për një jetë me dinjitet.

Kësaj radhe, emisioni Edhe unë jam Kosovë i RTV 21 ka qenë për vizitë në një familje në qytetin e Vushtrrisë, ku një familje e madhe jeton në hapësirë të vogël.

11 anëtarët e familjes Pushkolli jetojnë në kushte të rënda financiare dhe banojnë në një banesë që nuk është më e madhe se 62 metra katrorë.

Në një hapësirë të tillë, në një familje me të ardhura normale, nuk do të mund të jetonin më shumë se tre-katër persona, megjithatë familja nga Vushtrria është e detyruar të bëjë këtë jetë.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO