Labinot Tahiri – Interesgjike – Teksti i këngës – Lajmi.net
Labinot Tahiri – Interesgjike – Teksti i këngës
Autori: Lajmi.net Entertainment 19:36, 19 January 2016
Labi ka publikuar baladën e tij më të re me titull 'Interesgjike'. Muzika dhe teskti është punuar nga Ilir Berani ndërsa orkestrimi nga Bini Diez.

Mos trokit në derën time
ish e dashura  e ime
ti më le të varfër e të sëmurë
nuk besove se shërohem
se prap do të pasurohem
se do të kthehesh nuk besove kurrë

Këto ditë që i jetoj
Zotin e falenderoj
veq rri drejtë se Zoti të ndihmon
ndahet shapi prej sheqeri
I ndahet fati për qdo njeri
cdo mekat fatin e meriton

REF 1x
ik… ik moj e pabesë
nuk ke dashuri
veq interes

ik… ah si at her kur ike
nuk ke dashuri
interesgjike

Vonë e kam kuptu të vërtetën
ti me deshte veq kuletën
vetëm lekun Zot e kishe pas
askush harjin nuk ta pa
as një të mirë kujt sja ke ba
Çka ke ba veq zemrën ma ke vra

A e din moj e marrë
krejt me të mbulu në ar
asgjë me vete nuk munesh me marrë
A e din interesgjike
sa të tjerët mas meje i fike
askujt nuk i ke qëndru besnike

REF 2x
Ik…ik moj e pabesë
nuk ke dashuri
veq interes

Ik…ah si atëherë kur ike
nuk ke dashuri
interesgjike

Fjalët kyçe: Labinot Tahiri

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper