10 Ushqimet trendi të vitit 2017 (Foto) – Lajmi.net
10 Ushqimet trendi të vitit 2017 (Foto)
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 16:05, 1 January 2018
Në konsultim me një panel të ekspertëve të industrisë, bbcgoodfood ka klasifikuar ushqimet më së shumti të ngrënshme gjatë këtij viti nëpër botë.

 

Sigurisht se të gjithë dëshirojmë të jetojmë shëndetshëm, mirëpo ushqimet e mira na marrin mendjen, pavarësisht rrezikut që kemi nga ngrënia e tyre.

Megjithatë, Lajmi.net ju sjell më poshtë listën e ushqimeve më së shumti të ngrënshme gjatë vitit 2017, bashkangjitur me fotografitë.

Tortila e skuqur

Tacos

Pijet pa alkool
Mocktails

Perimet e detit

Nori sushi bowl

Turshitë

Kimchi

Mbeturinat ushqimore
Garden glut chutney

Ushqime të gatshme (për instagram)
Insta worthy food

Pije nga mjetet teknologjike të përparuara në kuzhinë
Coffee roaster

Insekte
Insects

Ushqimi portugez
Portuguese

Mezë e lehtë dhe e shëndetshme
Healthy snacks

/Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO