10 shenjat që ai/ajo përshtatet shumë mirë me ju – Lajmi.net
10 shenjat që ai/ajo përshtatet shumë mirë me ju
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 17:22, 10 January 2018
Në botën e takimit, është e vështirë të ndash të mirën nga e keqja.

Në fakt, shumica e njerëzve shpenzojnë shumë nga jeta duke u përpjekur për të gjetur “një”. Ndërsa disa mendojnë se nuk mund të bëhet, është e mundur të gjesh partnerin e duhur. Me këto 10 shenja, mund të përcaktoni nëse një individ është ndeshja e duhur për ju:

1- Të përbashkët: Kur kërkoni shoqëri, është padyshim e dobishme të keni diçka të përbashkët. Ndërsa është e lehtë të bashkohesh në fillim, është më e lehtë kur dy njerëz gëzojnë të njëjtën gjë. Në fakt, kjo është më e rëndësishme sesa shumica e kuptojnë, pasi është e vështirë të mbetet një çift për një kohë të gjatë nëse të dy njerëzit kanë gjëra të ndryshme që gëzojnë.

2- Bisedoni për të ardhmen: Kur takoni, është e vështirë të planifikoni për të ardhmen. Nga ana tjetër, kur diskutojmë një koncert apo ngjarje tjetër në të ardhmen, një çift ndoshta është në kushte të mira kur nuk flasin për të folur për të ardhmen.

3- Miqtë: Është e vështirë për një çift për të shkuar larg kur shokët e tyre nuk e pëlqejnë njëri-tjetrin. Në fakt, ky është një provë e madhe që njerëzit i japin njëri-tjetrit.

4- Bisedoni në “NE”: Është e vështirë për dy njerëz të vijnë së bashku; është e vështirë për njerëzit të flasin për planet e tyre. Megjithatë, kur një çift flet për “ne” ata e dinë se gjërat po bëhen serioze.

5- Familja: Është e lehtë të takosh dikë rastësisht dhe të mos shqetësohesh për familjen. Nga ana tjetër, kur në dashuri, një burrë ose një grua do të dëshirojë të prezantojë partnerin e tyre të ri me prindërit e tyre. Kur kjo ndodh, një çift është në rrugën e tyre për një marrëdhënie të lumtur.

6- Ndalohet duke kërkuar: Si një person i vetëm, është e lehtë të shikoni përreth për partnerë të tjerë të mundshëm. Kjo është gjithashtu e vërtetë kur një është rastësisht takim me partnerin e tyre. Por, kur në një marrëdhënie serioze dhe të lumtur, njerëzit nuk do të mendojnë për askënd tjetër përveç partnerit të tyre.

7 – Bisedoni çdo ditë: Kur në modalitet të rastësishëm, njerëzit do të shkruajnë njëri-tjetrin vetëm për të rënë. Kjo nuk është e keqe në vetvete. Nga ana tjetër, kur në dashuri ose në një marrëdhënie të lumtur dhe të përmbushur, njerëzit dëshirojnë të dërgojnë mesazhe me tekst dhe të thërrasin njëri-tjetrin shpesh.

8- Tregoni gjëra të reja: Kur në dashuri, njerëzit duan të prezantojnë të dashurën apo të dashurin e tyre të ri në aktivitetin e tyre të ri.

9- Mundja është e bukur: Është e vështirë për dy njerëz të kalojnë kohë së bashku pa bërë diçka argëtuese. Ky nuk është rasti për një çift në dashuri. Kur një çift mund të ulet dhe thjesht të bëjë asgjë, ata ndoshta janë të lumtur dhe në dashuri në marrëdhëniet e tyre.

10- Make up quickly: Kur në luftime, një çift i cili është në dashuri do ta rregullojë problemin shpejt. Nga ana tjetër, një çift i pakënaqur do të vazhdojë të shkojë më tej. Kjo është një shenjë serioze se një marrëdhënie është në telashe. Për fat të mirë, një çift i lumtur dhe i dashuruar nuk do të ketë problem të rregullojë çështjen dhe të diskutojë problemin pa u zemëruar.

Kur në dashuri, njerëzit do të tregojnë shumë shenja. Kjo është e vërtetë pasi që është e vështirë për të gjetur ndryshe ndeshjen e duhur. Mos harroni, ndonëse jo të gjitha këto ide janë të vërteta për të gjithë, është një udhëzues i mirë për një person që mendon se ai ose ajo e ka gjetur atë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO