10 sëmundjet që shërohen duke bërë seks – Lajmi.net
10 sëmundjet që shërohen duke bërë seks
Autori: Lajmi.net LoveSex 13:27, 5 November 2017
Shumë prej nesh kemi dëgjuar për dobitë që merr trupi nga marrëdhëniet intime.

Duket se marrëdhënia seksuale mund të ndikojë edhe në shërimin e disa sëmundjeve, për të cilën nuk ua ka prirë mendja më parë, transmeton Gazeta Shneta

Përveç kësaj, praktika e intimitetit sjell edhe përfitime në shëndetin mendor, inkontinencë dhe qarkullim të gjakut.

Pra, kushtojini vëmendje listës së mëposhtme dhe për herën tjetër do ta keni ilaçin:

Lufton sëmundjet e zemrës
Mposht dhimbjen e kokës
Funksionon si anti-depresant
Mposht insomninë
Mposht inkotencën urinare
Lufton influenza-n
Lehtëson tendosjen e muskujve
Bën lëkurën më shkëlqyese
Mposht prostatën
Lufton kancerin e gjirit

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO