10 mijë dollarë një hamburger?! Ja ku është shitur – Lajmi.net
10 mijë dollarë një hamburger?! Ja ku është shitur
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 0:49, 20 March 2017
Një gjë e tillë mund të ndodh vetëm në Dubai.

Asma Al Fahim, themelues i revistës Villa 88, ka pranuar të blejë një hamburger për 10 mijë dollarë, përderisa hamburgeri shitej në një ankand bamirësie.

dub1

Hamburgeri gjigand i ndërtuar me shtatë copa mishi, djathë, me proshutë dhe me sallatë u përgatit nga Russell Impiazzi, drejtor kuzhinës në Le Gourmet në Dubai.

Dy vite më parë në Dubai ishte thyer rekordi për shitjen e hamburgerit më të shtrejtë, që kushtoi rreth 7 mijë dollarë.

Sipas organizatorëve të ankandit, të ardhurat do të shkojnë për ndërgjegjësimin e kancerit të gjirit./Arbresh.info

Fjalët kyçe: Hamburger

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush