10 meshkuj të bukur që kur kanë lindur kanë qenë femra – Lajmi.net
10 meshkuj të bukur që kur kanë lindur kanë qenë femra
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 23:10, 10 February 2018
Kjo do të vijë si një surprizë!
Loren Rex Kameroni

Një fotograf amerikan, autor dhe aktivist transeksual, Loren Rex Kameroni dokumentoi tranzicionin e tij psikologjik nga femra tek meshkujt në librin ‘Alchemy Body: Portrete Transsexual’.

Aydian Dowling

Një trajner i suksesshëm fizik dhe sipërmarrës, Aydian Dowling ka qenë gjithmonë duke i thyer stereotipet gjinore të paragjykuara. Në krye të tij, ai ishte midis finalistëve për ‘The Ultimate Guy’, një konkurs i mbajtur nga revista ‘Men’s Health’.

Balian Buschbaum

Një ish-kërcimtare gjermane, Balian u lind si Yvonne Buschbaum në vitin 1980. Megjithëse ishte motra e dytë më e mirë, ai njoftoi daljen e tij në pension për shkak të lëndimeve të vazhdueshme. Më tej, në vitin 2008, ai zyrtarisht ndryshoi emrin e tij dhe iu nënshtrua operacionit për gjini për t’u bërë mashkull.

Ryan Sallans

I lindur si Kimberly Ann Sallans, Ryan ka qenë një avokat LGBT për të drejtat dhe folës publik i cili udhëton në SHBA për të edukuar njerëzit rreth çështjeve transgjinore. Tranzicioni i tij nga femra në mashkull u përfundua në vitin 2005.

Buck Angel

Buck Angel tani është një ikonë në komunitetin LGBT, megjithatë, jeta ka qenë e përafërt për atë gjatë fazave fillestare të jetës së tij ku po luftonte për shkak të identitetit të tij. Fraza e tij e famshme “Nuk është ajo midis këmbëve që ju përcakton” është një frymëzim për shumë njerëz si ai.

Jaimie Wilson

Lindur si një femër, Jaimie Wilson vendosi të fillojë tranzicionin e tij në 2015. Megjithatë, asnjë nga shokët e tij ose anëtarët e familjes nuk qëndroi pranë tij kur i duhej më shumë. “Fillimisht, unë kisha frikë të dilja si transgjinore, sepse nuk dhash asnjë” shenjë “, siç thonë njerëzit,” shkruante në Instagram.

Ian Harvie

Ian është një komedian i cili shpesh përdor transeksualitetin e tij për veprimet e tij. Shpesh kryhet me të famshmit më të shquara si Margaret Cho dhe të tjerë, ai është gjithashtu një emër i shquar i komunitetit LGBT.

Lucas Silveira

I lindur në 1979 në Kanada, Lucas është një vokalist, kitarist dhe kompozitor për The Cliks dhe ka bërë histori duke qenë njeriu i parë i hapur që do të nënshkruhet në një grup roku nga një etiketë rekordi i madh.

Thomas Beatie

Thomas mori vëmendjen ndërkombëtare për të qenë mashkull “shtatzënë”. Lindur si femër, ai jetoi jetën e tij si një grua deri në mesin e të njëzetave. Më pas, ai filloi të merrte terapitë e hormoneve mashkullore, por vendosi të mbajë hormonet femërore kur mësoi se gruaja e tij nuk mund ta konceptoj. Beatie ka patur tre fëmijë dhe tani është kthyer në hormonet e tij mashkullore.

Rocco Kayiatos

Një hop-hop amerikan dhe prodhues, Rocco njihet me dashuri si Katastrophe dhe është kredituar gjerësisht si këngëtarja e parë transgenderë e hershme në zhanrin hip-hop. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO