10 mënyra për të disciplinuar fëmijën tuaj (Video) – Lajmi.net
10 mënyra për të disciplinuar fëmijën tuaj (Video)
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 12:24, 25 July 2017
Gjithnjë duhet ta përkujtoni se edukimi i fëmijëve tuaj është primar për ju, shkruan lajmi.net

Dr Conte ka treguar dhjetë mënyra që ta disciploni fëmijën tuaj. Ndër to ai ka përmendur që të rreshtoni pritjet tuaja me realitetin.

Gjithashtu ju duhet të mësoni stilin se si mësojnë fëmijët tuaj.

Gjeni kohë që të takoni fëmijët tuaj në çdo vend që ata ndodhen dhe kanë nevojë për ju.

Të flisni për atë që fëmijët tuaj nuk duhet të bëjnë nuk ndryshon asgjë me atë që ata do të bëjnë.

Hidhni një shikim videos më poshtë për të kuptuar të gjitha mënyrat e disciplinës së fëmijëve. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: disciplinë, Fëmijë, Mënyra

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play Bubble Trouble
  • Play World Soccer Champion