10 golashënuesit më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve (FOTO) – Lajmi.net
10 golashënuesit më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve (FOTO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 18:19, 4 September 2017
Cristiano Ronaldo vazhdon të mbetet në krye të listës si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve.

Me 105 gola të shënuara në fanellën e Manchester United dhe Real Madrid, ylli portugez mbetet në krye me 11 gola më shumë se Lionel Messi, që ka shënuar 94 gola.

Në vendin e tretë renditet Raul Gonzales me 71 gola, dhe Ruud van Nistelrooy me 56 në vendin e katërt./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Cristiano Ronaldo

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan