​Shënohet njëvjetori i medaljes së artë olimpike të Majlinda Kelmendit – Lajmi.net
​Shënohet njëvjetori i medaljes së artë olimpike të Majlinda Kelmendit
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 8:41, 7 August 2017
.

Komiteti Olimpik i Kosovës sot do të organizojë ceremoninë e njëvjetorit të medaljes së artë olimpike të Majlinda Kelmendit, të fituar në “RIO 2016”.

Ceremonia mbahet në amfiteatrin pranë Hotel “Grand” në Prishtinë,  duke filluar nga ora 19:30.

Majlinda Kelmendi më 7 gusht të vitit të kaluar, fitoi medaljen e parë të artë olimpike për të dhe për Kosovën, duke bërë që flamuri ynë të valëvitet lartë në Brazil, për të na dhuruar emocione të pafundme./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Majlinda Kelmendi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball