​Mazda 6 me dizajn të ri (Foto) – Lajmi.net
​Mazda 6 me dizajn të ri (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 16:13, 1 December 2017
Mazda për herë të dytë ka freskuar “gjashtëshin” aktual dhe përveç ndryshimeve stilistike, vjen me motor me 250 kuaj fuqi.

Prodhuesi japonez ka prezantuar në tregun amerikan Mazda 6 për 2018 dhe ky është ridizajni i dytë që nga viti 2012 kur është lansuar gjenerata e tanishme.

Automobil tash ka pamje moderne dhe ka motor benzinë me katër cilindra 2.5 Skyactive-G me turbo-mbushës, me 250 kuaj fuqi.

Mazda 6 për 2018 në sallonet e shitjes në SHBA do të arrijë në pranverë, derisa premiera evropiane ritet në mars në panairin e automobilave në Gjenevë.

Fjalët kyçe: Mazda

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball