​ Ambasadorja gjermane në Dokufest: Shpresat i kam vetëm te rinia – Lajmi.net
​ Ambasadorja gjermane në Dokufest: Shpresat i kam vetëm te rinia
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 20:06, 11 August 2017
Ambasadorja gjermane ka thënë se shpreson që rinia do ndryshojë Kosovën dhe sidomos mënyrën se si bëhet politikë në Kosovë.

Gjatë fjalimit të mbajtur natën e fundit te Dokufestit në Prizren, Angelika Viets ka thënë se kur erdhe në Kosovë si ambasadore ishte e njëjta situatë politike si sot, duke iu referuar bllokadës së krijimit te institucioneve.

Viets e përfundon mandatin si ambasadore e  Gjermanisë brenda pak ditësh.

Dokufesti rregullisht përfundon me një koktej të organizuar nga Ambasada gjermane, ndërsa sonte pritet të transmetohet edhe një film prodhim gjerman, Manifesto./Gazetaexpress/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO